IV İslam Həmrəylik Oyunlarında mükafat qazanmış ADBTİA-nın tələbə məzunları -SİYAHI-FOTOLAR (Yenilənib)

0

 

Professor: Dilqəm Quliyev

 

IV İslam Həmrəylik Oyunlarında Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasının tələbə məzunları  12-22 may tarixlərində 57 iştirakçıdan 62 medal qazanmışdır (Onlardan,  39 qızıl, 13 gümüş,  10 bürünc)

 IV İslam Həmrəylik Oyunlarında medal qazanmış tələbələrdən 30 hazırda Akademiyada təhsil alır, onlardan 14-ü qızdır.

Bu yarışda iştirak edən idmançı qızlarımız 19 medal qazanmışdır. (Onlardan, 12 qızıl, 4 gümüş, 3 bürunc ). Qızlardan  7-i hazırda  Akademiyada  təhsil alır, 7-i isə məzundur.

 12-20 may 2017-ci il tarixlərdə Bakı şəhərində keçirilmiş IV İslam Həmrəylik Oyunlarında mükafat qazanmış Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akadeniyasının tələbə məzunların

 

S İ Y A H I S I

 

Adı, soyadı, atasının adı Doğum tarixi və yeri İdman növü  

Proqram

Tutduğu yer Qrup
1. Lunev Ruslan Vladimiroviç 25.07.1989

Bakı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

atıcılıq

Tapança, 25 m.,

Tapança, 25 m., sürətli atış,

Standart tapança, 25 m.,

10 m., pnevmatik tapança.,

10 m., pnevmatik tapança, qarışıq komanda halında

 

I

 

I

 

 

 

I

 

 

 

 

 

I

 

 

 

I

Məzun
 

2.

 

Şıxəlizadə Nicat Hüseyn oğlu

12.10.1988

Naxçıvan MR, Şərur rayonu, Maxta kəndi

 

cüdo

 

66 kq.,

Azərbaycan yığma komandası

 

I

 

 

I

Məzun
3. Məmmədov Elxan Əbülfəz oğlu 26.02.1982

Bakı

cüdo 100 kq

Azərbaycan yığma komandası

I

 

 

I

Məzun
4.

 

 

Heydərov Hidayət Minayət oğlu

 

27.07.1997

Göyçay rayonu, Alxasava kəndi

 

 

cüdo

 

 

73 kq.

 

 

I

TA-14-4. III k
5.

 

Durunda Marina Sergey qızı

 

12.06.1997

Ukrayna

 

 

 

 

bədii gimnastika

Azərbaycan yığma komandası,

halqa ilə hərəkətlər, fərdi.,

lentlə hərəkətlər, fərdi

gürzlər ilə hərəkətlər, fərdi

 

 

I

 

 

I

 

 

I

 

 

II

Z-14-1. III k.
6. Ağayev Rəfael Mahir oğlu 04.03.1985 Sumqayıt karate kumite,

75 kq.

I Məzun
7.

 

8.

 

9.

 

 

10.

 

11.

 

 

12.

 

Nuriyeva Səbinə Adil qızı

Abasova Səkinat

 

Qasımova İranə Emin qızı

 

Şərifova Ülviyyə Rasim qızı

Əliyeva Günel Zilfi qızı

 

Nəsrədinova Rəna Tofiqovna

01.11.1985

Bakı

31.03.1982

 

03.04.1991

Bakı

 

04.06.1994

Bakı

03.10.1991

Ağdam

 

28.12.1986

Bakı

 

 

 

 

 

həndbol

 

 

 

 

 

Azərbaycan yığma komandası

 

 

 

 

 

I

 

 

 

 

Məzun

 

Məzun

 

Məzun

 

 

Məzun

 

Məzun

 

 

Məzun

13. Ağarzayev Murad Böyük-Ağa oğlu 16.10.1998

Sumqayıt

İdman gimnastikası sərbəst hərəkətlər, fərdi  

I

M-16-2. I k.
14. Hüseynli Əli Firat oğlu

 

 

29.01.1994

Bakı

 

 

 

atıcılıq

qarışıq komanda halında səngər stendi  

 

I

Məzun
15. Babayev Nazim Tahir oğlu 8 oktyabr 1997 Bakı, Azərbaycan üçtəkanla tullanma I TA-15-01-04

II k.

16. Abbasov İslam Əzim oğlu yunan-Roma 85 kq I TA-13-5, IV k.
17. Çələbiyev Cavid Namiq oğlu 17 may 1992, Baкı, Azərbaycan boks 60 kq, I Magistr II k.
18. Məmmədov Teymur Füzuli oğlu 11 yanvar 1993, Tomsk, Rusiya boks 91kq I Məzun
19. Məmmədov Kamran Yunan-Roma 66 kq I Magistr I k.
20. Nuriyev Orxan Elşad oğlu Yunan-Roma 98 kq I III k.
21. Talıbov Elçin Kalam oğlu Paracüdo 66 kq I I k.
22. Tağızadə Ayhan Əvəz oğlu 19 yanvar 1996, Bakı taekvando 68 kq I III k
23. Bayramova Odina Voleybol I Z-12-1, Vk
24. Kərimova Ülkər Voleybol I QO-13-3
25. Nağıyev Adil Futbol, müdafiəçi OA-14-6
26. Müradbəyli Fəhmin (“Neftçi”) Futbol, yarımmüdafiə I OA-13-6
27. Mədətov Mahir Futbol,hücumçu OA-14-4
28. Abışov Ruslan Futbol, müdafiəçi Məzun
29. Mirabdulla  Abbasov (“Sumqayıt”) Futbol,yarımmüdafiəçi Məzun
30. Diniyev Coşqun (“Qarabağ”) Futbol, yarımmüdafiəçi Məzun
31. Sadıqov Rəşad (“ Qəbələ”) Futbol, yarımmüdafiəçi Məzun
32. Səmədov Elvin (“Qəbələ”) Futbol, yarımmüdafiəçi Məzun
33. Səfərov Rövşən İlyas oğlu 3 may 1988; Cəbrayıl, Azərbaycan Paracüdo 90 kq I II k.
34. Mahir Əmiraslanov 12 may 1997 Bakı Sərbəst güləş
57 kq
I TA-15-3
35. Qasımova Kifayət Yaqub qızı

 

01.02.1983

Kəlbəcər rayonu,

cüdo Azərbaycan yığma komandası II Məzun
36. Qasımov Elmar İlqar oğlu 02.11.1990

Xırdalan

cüdo 100 kq. II Məzun
37. Hüseynov Rafiq  Radin oğlu Yunan-Roma 80 kr II QA-14-2, III k.
38. Əzizova Fəridə Şıxəhməd qızı 6 iyun 1995, Qusar, Azərbaycan taekvando 67 kiloqram II II k.
39. Orucov Rüstəm Fəzail oğlu 4 oktyabr 1991, İrkutsk, Rusiya Federasiyası Cüdo 73 kq II Məzun
40. Cəfərov Emin Hafiz oğlu 12 oktyabr 1979; Bakı, Azərbaycan Atıcılıq / dairəvi stend II III kurs
41. Məmmədov Murad Səxavəd oğlu Yunan-Roma 59 kq III IV k.
42. Durunda Marina Sergey qızı 12.06.1997

Ukrayna

bədii gimnastika topla hərəkətlər, fərdi  

III

Z-14-1. III k.
43.

 

 

Fərzəliyev Firdovsi Rəfi oğlu

 

10.07.1993

Abşeron, Ceyranbatan qəs.

 

karate

 

kumite,

60 kq.

 

III

TA-16-05, I k.
44. Əliyeva Nuranə Ağa Əli qızı 21.08.1992

Bakı

karate kumite,

50 kq.

III II k.
45. Zəkiyev İlham Əzizağa oğlu 03.03.1980

Sumqayıt

paracüdo + 100 kq. III Magistr
46. Sariyeva Yekaterina Andreyevna 18.12.1995

Bakı

 

atletika

üç təkanla tullanma III QTR-13-1
47. Məmmədov Məhəmməd Cəbrayıl oğlu 27 iyun 1997 taekvando 63 kq III II k.
48. Rəsul Çunayev Abakər oğlu 7.01.1991, Azərbaycn, Balakən Yunan-Roma 71 kq III Məzun
49 Muradov Elçin para atletika uzunluğa tullanma I

(5,56)

100 metr II (komanda)

Məzun


IV İslam Həmrəylik Oyunlarında mükafat qazanmış Azərbaycan
Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akadeniyasının tələbə məzunları

Millixəbər.az 

 


      

Mədətov Mahir – OA-14-04-16, futbol, hücumçu, qızıl medal

Cavid Çələbiyev, boks, 60 kq, qızıl medal

Məhəmməd Məmmədov, Taekvando (63 kq), bürünc medalı

 

Məmmədov Kamran, yunan-Roma, 66kq, qızıl medalı

Kifayət Qasımova

Elxan Məmmədov

Rafiq Hüseynov

Rəsul Cunayev

Orxan Nuruyev

Hacı Əliyev sərbəst güləş (61kq) 

ŞƏRH ƏLAVƏ ET

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × two =