İxtiraçı alim Məlahət Qəhrəmanovanın rəhbərliyi altında Parazitologiya mərkəzinin açılışı olub
"Nərgiz" Klinkasının direktoru, Azərbaycan Fitoterapevtlər cəmiyyətin sədri, tibb elmləri doktoru Məlahət Qəhrəmanovanın rəhbərliyi altında fəaliyyətə başlayan Parazitologiya mərkəzinin açılışı olub.
Açılış mərasimində peşakar tibb işçiləri, tanınmış mədəniyyət və incəsənət xadimləri, ictimai fəal şəxslər, media mənsubları aktiv iştirak edərək çıxış ediblər.
Çıxış edənlər tibb elmləri doktoru Məlahət Qəhrəmanovanın rəhbərliyi altında "Nərgiz" klinkasında Parazitologiya mərkəzinin fəaliyyətə başlamasının xüsusi əhəmiyyətindən söz açıblar. Qeyd ediblər ki, uşaqların sağlamlığında olduqca faydalı olan belə bir Parazitologiya mərkəzinin yaranması tibbi əhəmiyyəti ilə yanaşı vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi baxımından da çox böyük rolu olacaq.
Parazitologiya mərkəzinin açılışı ilə bağlı "Nərgiz" Klinkasının direktoru, Azərbaycan Fitoterapevtlər cəmiyyətin sədri, tibb elmləri doktoru Məlahət Qəhrəmanova jurnalistlərə açıqlamasında bildirib ki, uzun illərdir ki, Parazitologiya sahəsində tədqiqatlar aparıb. Apardığı araşdirmalar nəticəsində ölkəmizdə Parazitologiya sahsinin inkişafına olan zəruri təlabatı nəzərə alaraq "Nərgiz" Klinkasında Parazitologiya Mərkəzini yaradıb.
Qeyd edək ki, Parazitologiya Mərkəzinin açılış mərasimində tanınmış incəsənət ustalarının ifasında mahınlar səslənib.